Planirani budžet za IPARD program za period 2016-2020. godine iznosi 52 miliona eura, od čega je doprinos Evropske unije 39 miliona. Kako se navodi, Vlada je, u okviru realizacije evropske agende, usvojila je Informaciju o dosadašnjem toku realizacije EU/IPA projekta izgradnje institucija u poljoprivredi i ruralnom razvoju u Crnoj Gori – IPARD - like projekat. Nakon uspješne implementacije projekta Institucionalnog razvoja i jačanja poljoprivrede, pozivi za IPARD-like predstavljaju prelazni korak ka budućem IPARD programu, koji će početi da se primjenjuje 2016. godine, kaže se u saopštenju. Dodaje se da to znači da će u sektoru poljoprivrede u narednih pet do osam godina potencijalno ulaganje po tom osnovu iznositi 140 miliona eura, kada se uračuna i učešće poljoprivrednih proizvođača u projektima.
Planirani budžet za IPARD program za period 2016-2020. godine iznosi 52 miliona eura, od čega je doprinos Evropske unije (EU) 39 miliona, saopšteno je nakon današnje sjednice Vlade.
Kako se navodi, Vlada je, u okviru realizacije evropske agende, usvojila je Informaciju o dosadašnjem toku realizacije EU/IPA projekta izgradnje institucija u poljoprivredi i ruralnom razvoju u Crnoj Gori – IPARD - like projekat.
“Nakon uspješne implementacije projekta Institucionalnog razvoja i jačanja poljoprivrede (MIDAS), pozivi za IPARD-like predstavljaju prelazni korak ka budućem IPARD programu, koji će početi da se primjenjuje 2016. godine”, kaže se u saopštenju.
Dodaje se da to znači da će u sektoru poljoprivrede u narednih pet do osam godina potencijalno ulaganje po tom osnovu iznositi 140 miliona eura, kada se uračuna i učešće poljoprivrednih proizvođača u projektima.